..
topnowy.jpg

Do zakończenia akcji pozostało:

inspektor.jpg

Kilka słów wstępu...

Świąteczna Paka dla Psiaka i Kociaka to akcja charytatywna w formie zbiórki, podczas której wszyscy otwieramy swoje serca, łączymy siły i pomagamy, zbierając karmę, a także inne przydatne rzeczy dla bezpańskich i potrzebujących zwierzaków!
 
Bardzo ważna jest dobra i zgrana współpraca, dlatego do całej akcji włączyły się mniejsze i większe punkty handlowe, szkoły, obiekty publiczne i usługowe czy gminy; lokalne i ogólnopolskie media chętnie objęły akcję patronatem medialnym, promując całe wydarzenie, a także honorowy patronat objął Wojewódzki Inspektor Weterynarii w Krośnie.

Oprócz obiektów, które prowadzą zamknięte zbiórki w obrębie swoich placówek (jak np. szkoły) karmę i inne rzeczy przekazywać można w punktach, których lista zaprezentowana jest na poniższej mapie interaktywnej. Jeśli ktoś wolałby przekazać swoje prezenty dla zwierzaków, bezpośrednio do Fundacji, można również skontaktować się bezpośrednio z nami.  

Wszystko co uda się zebrać, zostanie przekazane przede wszystkim do niekomercyjnych obiektów sprawujących opiekę nad zwierzętami w tym schronisk i przytulisk m.in. z gminy Ustrzyki Dolne, powiatu Sanockiego, powiatu Przemyskiego i innych rejonów podkarpacia.

Patroni medialni
patroni2.jpg

Dlaczego chcemy pomagać i dlaczego warto pomagać?!

Jak mawiał Albert Einstein… „Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.” I to właśnie ta głupota, jest wielokrotnie i często przyczyna cierpienia zwierząt. Dużo się dzisiaj mówi o przemocy… przemocy w rodzinie, przemocy w społecznościach, ale i przemocy wobec zwierząt… cierpienie i ból nie są tylko emocjami ludzi… te emocje wielokrotnie dotykają zwierząt, bo są takimi samymi stworzeniami jak my… czują, przeżywają i rozumieją, choć na swój sposób, to w niektórych przypadkach śmiało można powiedzieć, że rozsądniej niż niejeden człowiek. Zwierzęta te również, praktycznie zawsze są bezbronne jeśli chodzi o porzucenia… wczoraj jeszcze członek rodziny, przyjaciel... następnego dnia tylko „przydrożny kundel”, którego właściciel wyrzucił ze swoje życia, bo mu się znudził, czy nie zachowywał się tak jak by człowiek, uważający się za pana i władcę wszystkie chciał (…) nie zdając sobie sprawy, z tego, że praktycznie większość negatywnego zachowania, jakie przejawia się u zwierzęcia, to efekt niewłaściwego wychowania, niewłaściwej pracy, czy niewłaściwego podejścia… właśnie człowieka.

Błąkają się często tygodniami, skrajnie wykończone i głodne… żywiąc się tym co znajdą… lub konając przywiązane do drzewa, lub porzucone w wieku szczenięcym w dzikiej głuszy… próbując odnaleźć się w nowej sytuacji… i tylko niektóre z tych zwierząt, szybko otrzymają pomoc od dobrych ludzi… inne, przeżyją horror, zanim uda się je znaleźć i im pomóc… otoczyć odpowiednią opieką… nie wspominając nawet o tym, że pomoc może dotrzeć za późno…

Czy tak to wygląda? Niestety wielokrotnie wygląda to dużo gorzej… Nikt, kto nie widział porzuconego lub skrzywdzonego zwierzęcia… w skrajnych warunkach, z którego oczu płynęły łzy… zupełnie jak u człowieka…, które czuje dobrą energię, a wdzięczność jaką potrafi okazać za pomoc czy uratowanie życia jest bezgraniczna…; nikt, kto nigdy nie był w schronisku, przytulisku lub innym podobnym miejscu; nie zrozumie tego bólu, cierpienia przeplatanego z radością, nadzieją i szansą na nowe, lepsze życie.

Dlatego właśnie zachęcamy nie tylko do udziału w tej akcji, ale też do odwiedzania takich miejsc, które niosą pomoc zwierzętom, które doznały krzywdy… nie tylko po to żeby poczuć i zrozumieć, ale też, głaskając sprawić radość, wyprowadzając na spacer przyjemność, a obdarowując sercem, pokazać, że nie każdy człowiek jest zły i że może być nierozerwalna więź między człowiekiem, a zwierzęciem…

Dlatego właśnie, wszyscy wspólnie, możemy przede wszystkim pomóc zwierzętom i wesprzeć miejsca, które robią to co robią, nie dla pieniędzy, a z miłości do zwierząt…

 

Czego potrzebują zwierzaki?
czyli, co zbieramy podczas trwania akcji
AKCJA ZAREJESTROWANA POD NUMEREM:
2018/4804/OR
Kliknij w poniższy przycisk, aby sprawdzić gdzie możesz przekazać "Świąteczną Pakę dla Psiaka i Kociaka" w Twojej okolicy!

Świąteczną Pakę, przekażesz również w wybranych sklepach sieci handlowych
(szczegółowa lista dostępna powyżej)

logo-markety2.jpg
Być może Twój obiekt, lub obiekt, w którym pracujesz również chciałby przystąpić do akcji? Sklep, hotel, punkt usługowy, obiekt publiczny, urząd? A może jeszcze inne miejsce? Nie ma problemu! Do akcji przystąpić możne każdy, najpóźniej do 16 grudnia 2018.
Zgłoszenie zawierające Nazwę obiektu, adres i dane kontaktowe do osoby odpowiedzialnej, przesyłać można na adres email: biuro@booz.org.pl

Do każdego punktu, po zgłoszeniu najszybciej jak to będzie możliwe, zostaną dostarczone materiały promocyjne, a informacje o udziale pojawią się na naszej stronie internetowej.

Jeśli chcesz wesprzeć akcję i pomóc razem z nami potrzebującym zwierzętom, jednak nie możesz przekazać paki osobiście, przygotowaliśmy dwa alternatywne rozwiązania:

Wysyłka

Możesz dokonać zakupu np. karmy w dowolnym sklepie online, a jako adres dostawy podać, adres poniższego punktu, lub zakupić ją osobiście i przesłać na adres:

Muzeum i Karczma w Młynie
ul. Fabryczna 12
38-700 Ustrzyki Dolne

 

Możesz również dokonać dobrowolnej wpłaty na nasze konto bankowe, a środki, które przelejesz przeznaczymy na zakup np. karmy, którą dołączymy do całej akcji.

(Pamiętam, aby tytuł przelewu był zgodny z tym podanym poniżej) 

Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt
29 Listopada 26
38-700 Ustrzyki Dolne

Numer rachunku bankowego:
15 8642 1012 2003 1218 0310 0001
 
Tytuł przelewu:
Darowizna na zakup karmy, zbiórka 2018/4804/OR
24 GRUDNIA kończy się zbiórka,
ale jeszcze dużo rzeczy przed nami!

Prelekcje i zajęcia edukacyjne

We wszystkich szkołach i placówkach edukacyjno-wychowawczych, które biorą udział w akcji, w ramach podziękowań za zaangażowanie, w okresie Styczeń – Marzec 2019, przeprowadzimy prelekcję w formie edukacyjno-rozrywkowej z udziałem żywych zwierząt i wyjątkowych ludzi. Dla najbardziej aktywnych, przygotowaliśmy również ciekawą niespodziankę, ale w związku z tym, że jest to niespodzianka, dowiedzieć się o niej będzie można dopiero podczas prelekcji!.
 
 

Happening

Zbiórka zostanie zakończona otwartym eventem happeningowym w okresie między 24 grudnia, a 31 grudnia, podczas którego przedstawimy jej efekty, porozmawiamy o zwierzętach i zrelaksujemy się przy dźwiękach dobrej muzyki. Podczas wydarzenia nie zabraknie również gości specjalnych, którzy opowiedzą o swoje pracy i zaangażowaniu w pomoc zwierzętom. Wydarzenie odbędzie się w Ustrzykach Dolnych – o dokładnym miejscu poinformujemy niebawem.  

© 2018 Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt - Wszystkie prawa zastrzeżone